Lurta
Til lesiveik

Aðrar nevndir og ráð



Staðbundnar nevndir
Hest- og Koltursnevndin

FORMAÐUR

Heðin Mortensen

NEVNDARLIMIR

Gunvør Balle
Kári Niclasen
Súsanna Frida Lenvig
Arna Silvurstein

Kirkjubøar- og Velbastaðarnevndin

FORMAÐUR

Heðin Mortensen

NEVNDARLIMIR

Gunvør Balle
Dánjal Pauli í Búðini
Bryndis Hjartardóttir
Eyðbjørn Gaard

Kollafjarðarnevndin

FORMAÐUR

Heðin Mortensen

NEVNDARLIMIR

Jákup Dam
Elin Debess
Trina Elttør Eysturoy
Dennis Mads Rólantsson Christensen

Nólsoyarnevndin

FORMAÐUR

Heðin Mortensen

NEVNDARLIMIR

Ruth Vang
Rebekka Gade
Bjørn Elíson
Maud Vang Hansen

Hvítanesnevndin

FORMAÐUR

Heðin Mortensen

NEVNDARLIMIR

Elsa Berg
Ejler Johannesen
Aage Nybo
Rannvá Lamhauge Beder

Kaldbaksnevndin

FORMAÐUR

Heðin Mortensen

NEVNDARLIMIR

Birgir Nielsen
Jóhan Mortensen
Ingi á Smið
Teitur í Sjúrðargarði

Aðrar nevndir
Byggiráðið fyri Tinganes og gomlu Havnina

NEVND

Birita Wardum, Tórshavnar kommuna
Símun V. Arge, Føroya Fornminnissavn og Føroya Landsstýri
Erla Olsen, búsitandi í økinum

Barnaverndarnevndin

NEVNDARLIMIR

Ann Elisabeth Joensen
Henrik Thomsen
Sára Gullfoss
Turið Horn
Rói B. Poulsen

 

VARALIMIR

Birita Baldvinsdóttir Iversen
Bjarni Beder
Irma Justinussen
Malan Eyðunsdóttir
Oddbjørg Højgaard

Barnamentanarheiðurslønarnevndin

NEVND

Bogi Andreasen
Rigmor Dam

Eldraráðið

Forkvinna
Katrin Holm

Næstforkvinna
Eydna Háberg

Kassameistari
Petur Rouch

Skrivari
Julianna Klett

Nevndarlimur
Helgi Hansen

Les meira um Eldraráðið á síðuni hjá Eldraráðnum:

Eldraráðið

Felagið Tórshavn

Forkvinna

Henny í Líknargøtu, Smyril Line

NEVND

John Mikkelsen, Gist&Vist
Theresa T. Kreutzmann, commIT Føroyar
Herleif Hammer, Tjóðsavnið
Sóley Heradóttir Hammer, Hugskotið

Ferðslunevndin

Verður dagført

Fjarhitafelagið

NEVND

Tróndur Sigurðsson
Bjørg Dam
Gunvør Balle

Føroya Barnaheim

NEVND

Birita Baldvinsdóttir Iversen
Jóannes Guttesen

Grunnurin Nuuk-Reykjavík-Tórshavn

NEVND

Heðin Mortensen
Annfinn Brekkstein
Annika Olsen

Gøtunavnanevndin

FORMAÐUR
Marjun Arge Simonsen

NEVNDARLIMIR
Marius Rein
Høgni Joensen
Jógvan Arge
Viggo Christiansen

Hegn- og vatnsýnisnevndin

NEVNDARLIMIR

Thorvald Lützen
Bergur Dam Jensen
Bjartur Brekkstein
Karlot Hergeirsson
Dánjal Hansen

Listabólkurin

NEVND

Birita Wardum, býararkitektur
Jákup Simonsen, ábyrgdarhavandi fyri listasavninum hjá kommununi
Dagman Winther
Sigurð Vang, mentamálaleiðari

Listasavn føroya

NEVNDARLIMUR

Annfinn Brekkstein

M.A. Jacobsens virðislønarnevndin

NEVNDARLIMIR

Helena Dam á Neystabø
Høgni Joensen
Erling Isholm
Vár í Ólavsstovu, Rithøvundafelag Føroya
Malan Marnersdóttir, Fróðskaparsetur Føroya

Minnisgrunnur Sonnu av Skarði

NEVND

Irma Justinussen
Oddbjørg Højgaard

Musikkskúlanevndin

NEVND

Halla Samuelsen
Høgni Midjord í Stovuni
Petur Frank Holm
Høgni Reistrup
Malan Eyðunsdóttir

SEV-nevndin

NEVNDARLIMUR

Kári Johansen (C)

Skattakærunevndin

NEVNDARLIMIR

Elin H. Joensen
Jógvan Martin Mørk
Jóhan Samuelsen
Odd Færø
Bergun Kass
Brandur í Dali
Jan Christiansen

Tilbúgvingarnevndin

FORmaður

Heðin Mortensen

NEVNDARLIMIR

Annfinn Brekkstein (B)
Annika Olsen (A)

Tórshavnar Listaráð

Forkvinna

Birita Wardum

Nevndarlimir

Randi Samsonsen
Eyðun Eliasen
Knút H. Eysturstein
Jákup Simonsen

Bygginevndir
Bygginevnd fyri nýggjum musikkskúla

FORMAÐUR

Unnie Justinussen, verkætlanarleiðari

NEVNDARLIMIR
Heðin Mortensen
Bjørg Dam
Gunvør Balle
Jóan Petur Hentze
Bogi Jacobsen
Eyðna Justinussen

Stýrisbólkur fyri Skúlan á Fløtum

FORMAÐUR
Bergur Rask Olsen

STÝRISBÓLKALIMIR
Gunvør Balle
Jákup Dam
Súna Mørk
Kári Johansen
Sigurð Ó. Vang
Jóan Petur Hentze
Birita Wardum

Bygginevnd fyri víðkan av Skansabryggjuni og Eystara Havnaøki

FORMAÐUR
Jónsvein Lamhauge

NEVNDARLIMIR
Heðin Mortensen
Tróndur Sigurðsson
Birgir Nielsen
Arnbjørn Kristiansen
Marius Müller
Magnus Dam

Serstøk bygginevnd at fyrireika nýggjan svimjihyl (langhyl)

FORMAÐUR
Sigurð Ó. Vang


NEVNDARLIMIR
Heðin Mortensen
Annfinn Brekkstein
Annika Olsen
Bergur Rask Olsen
Bogi Jacobsen
Birita Wardum
Brynhild Setberg

Stýrisbólkur fyri at byggja vestursíðuna á Tórsvølli

STÝRSIBÓLKALIMIR

Annika Olsen
Bogi Andreasen
Tróndur Sigurðsson
Jóan Petur Hentze
Bjørgfríð Ludvig
Bergur R. Olsen

Bygginevnd fyri Umlættingar- og rehabiliteringsdepilin Urd

FORKVINNA

Eyðfríð L. Jacobsen


NEVND

Ruth Vang, býráðslimur
Súna Mørk, býráðslimur 
Birita Wardum, 
Bergur Rask Olsen
Unnie Justinussen
Bárður Johannesen, verkætlanarleiðari

Bygginevnd fyri um- og útbygging av Tjarnargarði

Forkvinna

Unn S. Perdomo

Nevnd

Birgir Nielsen, býráðslimur
Kári Johansen, býráðslimur
Eyðfríð L. Jacobsen, nevndarlimur
Frank Hansen, verkætlanarleiðari

Um- og útbyggingin væntast at vera liðug 1. ársfjórðing 2021.

Bygginevnd til nýtt røktarheim við røktaríbúðum

Forkvinna

Eyðfríð L. Jacobsen

Nevnd

Kristianna Winther Poulsen, býráðslimur
Ruth Vang, býráðslimur
Eyðna Justinussen, nevndarlimur
Eyð Strøm, nevndarlimur
Unnie Justinussen, samskipari
Bergur Rask Olsen, verkætlanarleiðari
Marjun Berg, skrivari